دیباگ گیری

%d9%85%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%87-linq-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d8%ac%d8%b1
مقایسه linq با استور پروسیجر
linq و استور پروسیجر هر دو رویکردهایی هستند جهت ایجاد منطق کسب و کار که اولی این منطق را بر روی لایه های کنترلر ایجاد می کند و دومی بر روی لایه بانک

دیباگ گیری به فرآیند پیدا کردن خطا و مشکلات ایجاد شده در طی کدنویسی گفته می شود که معمولا در طول پروسه کدنویسی خود را عیان نمی سازد و در مرحله اجرا سبب بروز ایراداتی در سامانه و یا نرم افزار مورد نظر می شود.

انجام عمل دیباگ کردن در برنامه نویسی

یک برنامه نویس درست به همان اندازه ای که در کار کدنویسی مهارت پیدا کرده است، باید بتواند ایرادات و خطاهای ناشی از کدنویسی خود را نیز پیدا و درصدد برطرف نمودن آنان برای رسیدن به بخش اجرایی کامل و بدون نقص سامانه مورد نظر خود باشد.

در حقیقت به این قضیه باید اینطور نگاه کرد که یک برنامه نویس بایستی همچون یک نویسنده در پایان کار خویش، به نگارش محتویات حاصل شده از تلاش خود نیز بپردازد و اشکالات بوجود آمده در آن را که یک امر کاملا طبیعی و بدیهی است را مرتفع نماید.

دیباگ کردن در حقیقت به همین عمل پیدا کردن و حل مشکلات موجود در برنامه گفته می شود که معمولا این اشکالات در 3 دسته:

تعریف می شوند.

کلام آخر

برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب توجه داشته باشند که هر زبان برنامه نویسی دارای یکسری از نکات و قواعد خاص و منحصر به فرد خود می باشد که در دل این قواعد، باگ ها و خطاهایی نیز به چشم می خورد. پس یک برنامه نویس چه در سطح مبتدی و چه در سطح حرفه ای باید بتواند همانقدر که از زبان تحت کاربردش استفاده می کند، با خطاها و باگ های زبان برنامه نویسی اش نیز آشنایی پیدا کند و از تاثیرات مخرب آن ها بر روی پروژه و برنامه خود نیز اطلاع حاصل نماید.

مرکز رشد فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
قزوین - خیابان دانشگاه - بلوار نخبگان - ضلع شمالی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین - مرکز رشد واحدهای فن آوری
09128870130