زبان برنامه نویسی

javascript-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d8%af%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c
JavaScript زبانی جادویی برای برنامه نویسی
JavaScript (جاوا اسکریپت) یک زبان ساده و فوق العاده محبوب نزد تمامی برنامه نویسان و وب دیزاینرها می باشد که جهت اجرای آن هیچگونه نیازی با کامپایل احساس نمی شود. در حقیقت جاوا اسکریپت را می توان ضلع سوم مثلث طراحی بر بستر وب نامید که در کنار HTML و CSS اضلاع این شکل هندسی […]

زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی یکی از مهمترین ارکان برای طراحان سایت و برنامه نویسان وب بحساب می آید که بایستی یک برنامه نویس با توجه به زبان مورد نظر خود و همچنین توانایی ها و قابلیت هایی که بر روی آن زبان تعبیه شده است، به فکر ساخت و طراحی یک وب شخصی، تجاری، فروشگاهی، اداری و غیره شود.

زبان های برنامه نویسی تحت وب امروزه دچار گستردگی شده اند و اگر بخواهیم بطور خیلی ساده و خلاصه به آن ها بپردازیم؛ باید بگوییم زبان برنامه نویسی تحت وب از سوی کاربران HTML ،CSS ،JavaScript و jQuery بحساب می آید.

البته ناگفته نماند که هنوز هم این زبان JavaScript است که یک سر و گردن از مابقی زبان های برنامه نویسی تحت وب به لحاظ محبوبیت در جایگاه بالاتری قرار گرفته است.

جاوا اسکریپت یک زبان کاملا ساده و با قابلیت فراگیری آسان حتی برای وب دیزاینرها و همچنین برنامه نویسان مبتدی است. شما می توانید با استفاده از این زبان تحت وب به دنیای جذابی از طراحی سایت ها وارد شوید و رفته رفته با کسب مهارت های بیشتر به سراغ فرا گرفتن سایر زبان های دیگر نیز بروید.

برخی از ویژگی های مهم زبان JavaScript عبارتند از:

نکته: زبان جاوا اسکریپت از قابلیت ها و ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است که ما تنها توانسته ایم در این بخش به تعداد محدودی از آنان اشاره نماییم.

معایب زبان جاوا اسکریپت عبارتند از:

 

مرکز رشد فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
قزوین - خیابان دانشگاه - بلوار نخبگان - ضلع شمالی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین - مرکز رشد واحدهای فن آوری
09128870130