CMS اختصاصی

%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%85%d9%88%d8%b1%da%a9-sp-based-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%db%8c%da%a9-cms-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%b5%db%8c
فریمورک SP-Based تهیه یک CMS اختصاصی
CMS یا همان سامانه مدیریت محتوا دارای دو دسته عمومی و اختصاصی است که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایب می باشند.

CMS اختصاصی یکی از 2 نوع موجود تحت عنوان سامانه مدیریت محتوا می باشد که همچون نمونه مقابل خود؛ یعنی CMS عمومی از خصوصیات و ویژگی های برجسته ای برخوردار است و در مقابل نیز دارای چالش ها و معایبی می باشد که در بخش زیر ما به معرفی تعدادی از همین چالش ها برای شما مشتریان طراحی سایت خواهیم پرداخت.

چالش های استفاده از CMS اختصاصی

هزینه بالای تولید

یکی از بزرگترین چالش های تولید یک CMS اختصاصی هزینه بالای کدنویسی آن بحساب می آید که به همین خاطر بسیاری از کسب و کارها با وجود CMS های عمومی رایگان زیر بار آن نمی روند. CMS های عمومی دارای کدهای فراوان برای تامین نیازهای موردنیاز کسب و کار مختلف هستند که پیاده سازی آنها برای یک CMS اختصاصی نیاز به سواد و کدنویسی بالا دارد.

کیفیت و انعطاف پذیری پایین

تولید CMS های عمومی مطرح توسط تیم های حرفه ای ایجاد و توسط یک جامعه بزرگ ارتقاء و حمایت می شود. در چنین شرایطی نسخه های جدید ارائه شده دارای کیفیت بهتری خواهد بود. از طرف دیگر برای آنکه عمومیت بیشتری پیدا کنند استفاده از ابزار، ماژولها و غیره آن طوری طراحی شده که کاربران با سطح سواد متوسط و حتی پایین هم بتوانند از آن استفاده کنند. این درحالی است که در CMS اختصاصی شرایطی طوری دیگری رقم می خورد و برای تامین کیفیت مناسب باید سواد و تخصص تیم بالا باشد و طوری CMS را طراحی کنند که کاربران سطح پایین کسب و کار هم توانایی ارتباط برقرار کردن با CMS را داشته باشند، که این کار سخت و زمانبری است.

امنیت

CMS های عمومی با توجه به ارائه نسخه های جدید و بروزرسانی همواره در مقابل حملات آسیب پذیری پایینی دارند در صورتی که ایجاد امنیت در CMS اختصاصی کاری پیچیده و زمانبر است.

مرکز رشد فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
قزوین - خیابان دانشگاه - بلوار نخبگان - ضلع شمالی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین - مرکز رشد واحدهای فن آوری
09128870130