CMS عمومی

%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%85%d9%88%d8%b1%da%a9-sp-based-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%db%8c%da%a9-cms-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%b5%db%8c
فریمورک SP-Based تهیه یک CMS اختصاصی
CMS یا همان سامانه مدیریت محتوا دارای دو دسته عمومی و اختصاصی است که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایب می باشند.

CMS عمومی یکی از 2 نوع موجود تحت عنوان سامانه مدیریت محتوا می باشد که همچون نمونه مقابل خود؛ یعنی CMS اختصاصی از خصوصیات و ویژگی های برجسته ای برخوردار است و در مقابل نیز دارای چالش ها و معایبی می باشد که در بخش زیر ما به معرفی تعدادی از همین چالش ها برای شما مشتریان طراحی سایت خواهیم پرداخت.

چالش های استفاده از CMS عمومی

افزایش بار سمت سرور

 CMS های عمومی دارای فایلها و کدهای فراوانی هستند که به جهت عمومیت یافتن CMS و قادر بودن به فعالیت در شرایط مختلف در آن تعریف و اجرا شده است. بسیاری از کدهای تعریف شده مورد نیاز بسیاری از کسب و کارها نیست و یا لااقل با این پیچیدگی نیاز نبوده پیاده شود مثل ماژولهای کنترل و ساخت منو، سطح دسترسی و تعریف اعضاء، کدهای مدیریت و استفاده از Template برای کسب و کارهایی که جویای ایجاد تغییرات در Template نیستند و یا دنبال یک قالب ساده هستند باعث کندی و کاهش بهینه بودن سامانه می شود.

نیاز بروزرسانی دائمی

 CMS های عمومی را بایستی در صورت استفاده هر از چندگاهی بروزرسانی کرد؛ زیرا معمولا هر چند وقت یکبار یکسری فضاهای امنیتی و خالی در آنها ایجاد می شود که تنها راه خلاصی از دست آنان نیز آپدیت کردن CMS ها و سوئیچ بر روی نسخه های جدیدتر می باشد در برخی از موارد بروزرسانی با حفظ کدهای نوشته شده ممکن نخواهد بود یا نیاز به تغییرات فراوان دارد در چنین شرایطی هزینه ارتقاء افزایش چشم گیری پیدا می کند.

یادگیری دانش اختصاصی

بهره گیری از یک CMS عمومی نیاز به یادگیری کدنویسی و مکانیزم خاص مربوط به خود دارد که این دانش انحصاری تنها مختص به آن بوده و در سایر فریمورک ها و CMS ها هیچگونه کابردی ندارد! از طرف دیگر اگر دانش مربوط به استفاده حرفه ای از آن CMS وجود نداشته باشد برای اجرای عملیاتهای درخواستی مستلزم صرف هزینه برای استفاده از مشاورین مختلف خواهد بود.

مرکز رشد فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
قزوین - خیابان دانشگاه - بلوار نخبگان - ضلع شمالی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین - مرکز رشد واحدهای فن آوری
09128870130