linq

%d9%85%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%87-linq-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d8%ac%d8%b1
مقایسه linq با استور پروسیجر
linq و استور پروسیجر هر دو رویکردهایی هستند جهت ایجاد منطق کسب و کار که اولی این منطق را بر روی لایه های کنترلر ایجاد می کند و دومی بر روی لایه بانک

linq در حقیقت شکل اختصار یافته عبارت Language Integrated Query است که می توان با بهره گرفتن از این زبان، تقاضای خود را به هر نوع پایگاه داده ای همچون: بانک های اطلاعاتی، آرایه ها، XML و غیره ارائه کرد. زبان linq از شباهت های بسیاری با محبوب ترین زبان برنامه نویسی؛ یعنی SQL برخوردار است و می توان آن را به کمک زبان های #C و همچنین VB.net پیاده سازی کرد.

لازم است بدانید همیشه ایجاد ارتباط با پایگاه داده ها برای ورودی، خروجی و یا ایجاد تغییرات بر روی داده ها یکی از کسل کننده ترین پروسه ها برای برنامه نویسان بوده است که این امر می تواند با استفاده و بهره گیری از linq همراه با سرعت و لذتی فراوان صورت پذیرد.

ویژگی های استفاده از linq

ایجاد یک ساختار مطلوب جهت انجام پرس و جوی اطلاعاتی از پایگاه های مختلف داده ای

کم کردن ریسک ایجاد خطا در فاز اجرایی برنامه ها

مرتب سازی و کاهش شدید کدنویسی

برخورداری از قابلیت دیباگ کردن

ارائه فرصتی مجدد برای جستجوهای صورت گرفته

و …

کلام آخر

linq از جمله ساختارهای پرطرفدار در بین برنامه نویسان و توسعه دهندگان بحساب می آید و شما می توانید با بهره گرفتن از آن، همچون ارتباط آسان و راحت خود با منابع اطلاعاتی گوناگون، از دیگر ساختارهای برنامه نویسی نیز تقاضا نمایید. لازم به ذکر است می توان از linq جهت نظم دهی و فیلتر کردن اطلاعات ذخیره شده در اشیائ نیز استفاده کرد.

مرکز رشد فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
قزوین - خیابان دانشگاه - بلوار نخبگان - ضلع شمالی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین - مرکز رشد واحدهای فن آوری
09128870130